меню

ПОДАРУНКИ ВІД БАБУСІ заняття з розвитку мовлення. (Молодша група)

Мета: поглибити знання дітей про традиційні речі українців -вишивки. Закріпити знання дітей про візерунки на вишивках та значен­ня кольорів. Збагачувати словниковий запас дітей, вчити будувати прос­ті речення. Розвивати естетичний смак, відчуття краси. Виховувати по­вагу до традицій українського народу, прищеплювати любов до народ­ного мистецтва.
Матеріал: Вишивані сорочки, скатерті, серветки, рушники; скринь­ка; вірші про вишивку.
Хід заняття
Вихователь: Діти, я сьогодні вранці прийшла на роботу і знайшла біля наших дверей ось цю скриньку. Чи подобається вам ця скринька? Мені теж сподобалася ця скринька. Я взяла її, дивлюся, а тут написано: "Малятам молодшої групи від бабусі Одарки". Цікаво, що там всереди­ні? А вам цікаво, що в цій скриньці? Давайте відкриємо її і подивимося, що нам прислала бабуся Одарка. Діти, подивіться, яка краса!
(Вихователь виймає із скриньки різні вишивані речі і листівку).
- Бабуся нам щось ще й написала, послухайте.
Співаночки я співала, Співаючи вишивала Рушнички і поясочки, І хусточки, і сорочки.
А тепер любій малечі
Я дарую всі ці речі.
Отже, діти, що нам прислала бабуся? Так, всякі вишивані речі. Ось по­дивіться на ці гарні вишиті сорочки. Для кого  ці сорочки? Так, для дів­чаток і для хлопчиків. Що вишито на сорочечках? Так, квіти, листочки, ягідки калини. У кого вдома є вишита сорочка? Хто тобі вишив сороч­ку? Хто знає віршик про вишиваночку?
Вся в мережах вишиваночка
Подарунок для Іваночка
Вишиваю вишиваночку Я для братика Іваночка.

Коли діти одягають такі гарні сорочки? Правильно, коли ідуть на свято. Хто розкаже віршик про те, як ми одягаємося на свято?
Ой вдягнуся я на свято
У вишивану сорочку,
У червону спідничку,
Ще й коралі на шнурочку.
Діти, подивіться, які гарні серветки та скатерті прислала нам бабуся Одарка. Вони теж вишивані. Що вишито на них? Так, квіти, листочки, смужки, ягідки. Якого кольору квіти? Ягідки? Листочки? У кого вдома є вишивані серветки? Де вони лежать? Діти, подивіться, що ще нам прислала бабуся! Що це? (Вихователька розстеляє рушники).
Так, це рушники. А чи є рушники в нашій групі? Що ними прикрашено? (Портрет Шевченка, образ, розмальована тарілка).
Скажіть мені, як зображений портрет Шевченка? Він намальований чи вишитий? Так, правильно, цей портрет теж вишитий. Що вишито на рушниках?
(Квіти, листочки, ягідки калини, птахи). Бачите, як багато різних вишиваних речей? Вишивками люди прикрашають домівку. Чи хотіли би ви навчитися вишивати? От ви трошки підростете, і ми з вами будемо вчитися вишивати. А зараз ми з вами цими вишиваними речами прикрасимо нашу групову кімнату.

(Діти допомагають виховательці, заняття закінчується.)

Немає коментарів:

Дописати коментар