Мета: дати
дітям первинні уявлення про сім'ю, про тих, хто її складає. Ознайомити дітей з
найпростішими правилами народного етикету: взаємини між членами сім'ї.
Розвивати почуття поваги до старших членів сім'ї, чуйність, доброзичливість.
Виховувати любов до найближчих і найрідніших людей - до всіх членів сім'ї.
Матеріал: вірші про сім'ю, сюжетні картини
за змістами віршів.
Хід заняття
-
Діти, сьогодні
ми будемо говорити про тих людей, які вас люблять найбільше, які постійно
дбають про вас і яких ви теж дуже любите. Скажіть мені, кого ви найбільше
любите? (Маму, тата, бабусю, дідуся, сестричку, братика).
-
Так, дітки.
Найдорожчі люди - це мама, тато, бабуся, дідусь, братики і сестрички. Всі вони
живуть разом, дружно, допомагають один одному. Вони всі разом складають сім'ю.
Подивіться, як зображена сім'я на цій картинці. Хто тут зображений?
(Діти розглядають ілюстрацію
вірша "Наш хлопчик" - зображення кисті руки, де на кожному пальці
портрети дитини і дорослих різного віку: Діти називають членів сім ї)
- Діти, це
картинка до вірша "Наш хлопчик". Хто згадає цей вірш?
Наш хлопчик оцей пальчик - наш дідусь, Оцей пальчик - баба. Оцей пальчик -
наш татусь, Оцей пальчик - мама, Оцей пальчик - хлопчик наш, А зовуть його -
Тарас.
-
Всі згадали цей
віршик і запам'ятали, хто належить до сім'ї? А тепер послухайте, і скажіть,
про кого я прочитаю вірш (Вихователька читає вірш про маму.) Про кого
цей віршик?
-(Про маму).
-
Так, про
найдорожчу, любу мамочку. Хто скаже, що мама робить для вас і для інших членів
сім'ї? (Діти розповідають про маму.)
-
Діти, а хто
допомагає у всьому мамі? Хто виконує найважчу роботу в сім'ї? (Тато. Розповіді дітей про тата).
-
А хто з
хлопчиків розкаже нам віршик про тата? (Л.Рева)
Ми
з татом Ми мужчини
Тато й я!
І робота в нас своя:
І робота в нас своя:
Ремонтуємо
замки,
Забиваємо
гвіздки.
Тук — тук молоток -
І забили ми гвіздок.
Ми мужчини-
Тато й я!
І робота в нас своя:
Помагаєм мамі ми,
Посуд миємо самі.
От, от, ми які
З татом вдвох помічники!
-
Молодці
хлопчики, ось які вони помічники. Діти, найстарші члени сім'ї - це бабуся та
дідусь. Вони знають багато цікавих казок, пригод і розповідають їх вам. Вони
дуже люблять гратися з вами, гуляти. Діти, давайте пограємося з вами в гру, в
яку гралися ваші бабусі і дідусі, коли ще були маленькими дітками.
(Гра: "Кую, кую чобіток")
-
Діти, ви повинні
бути слухняними, уважними до дідуся і бабусі і допомагати їм, як можете. Бабуся
і дідусь - це батьки вашої мами та вашого тата, а ви для них - онуки. У кого є
бабуся та дідусь? Розкажіть про них. (Розповіді
дітей)
-
А хто знає
віршик про бабусю чи дідуся?
Дуже я
люблю бабусю,
Маму нашої матусі,
В неї все
чоло у зморшках,
Сивини
багато.
Так і хочеться обняти
І
поцілувати.
-
Молодець! Діти,
якщо бабуся і дідусь живуть не з вами, то їх треба відвідувати, ходити до них
в гості - може, їм треба щось допомогти, а вони завжди будуть вам дуже раді.
Бабуся і дідусь завжди приготують вам гостинці. Послухайте віршика, а потім ми
вивчимо його.
У село по молоко
Я до бабки їду.
Там собака, кіт Стецько,
Пасіка у діда.
Ой солодкий мед у бджіл
До сніданку з дідом,
Добра бабка, добрий дід,
Я іще приїду
-
Діти, ми
поговорили про сім'ю, про те, як члени сім'ї ставляться один до одного. Ми ще
будемо про це говорити багато разів, читати різні вірші та оповідання, а тепер
ще раз нагадаємо собі, хто входить до складу сім'ї. Послухайте віршик, і ви
легко запам'ятаєте всіх членів сім'ї. (Діти з вихователькою кілька разів
повторюють віршик.)
Сім'я наша невеличка –
Тато, мама і сестричка,
А в селі поблизу міста –
Дід Панас і баба Христя.
- Молодці, діти. Ви сьогодні гарно говорили про своїх рідних і, думаю,
запам'ятали, що всі члени сім'ї повинні жити дружно, з повагою ставитися один
до одного.
Немає коментарів:
Дописати коментар